بعد از اضافه شدن قابلیت آپلود چند عکس به صورت آلبوم در اینستاگرام طولی نکشید که عکاسان خلاق به فکر انتشار عکس‌های پانارومای خود با این قابلیت افتادند.

برای انتشار عکس‌های پاناروما به صورت آلبوم در اینستاگرام لازم است عکس خود را تبدیل به ده عکس در اندازه مناسب کنید. برای این کار دو راه وجود دارد:

راه اول: استفاده از اپلیکیشن

خبر خوب این است که اپلیکیشن‌هایی برای این کار طراحی و عرضه شده‌اند. این اپلیکیشن‌ها عکس پانارومای شما را به تعداد عکسی که می‌خواهید تبدیل می‌کنند و می‌توانید آن‌ها را به صورت آلبوم در اینستاگرام منتشر کنید. اکثر این برنامه‌ها قابلیت انتخاب تعداد عکسی که می‌خواهید پانارومایتان به آن تبدیل شود را دارند. 

برای سیستم عامل اندروید می‌توانید از اپلیکیشن InSwipe و برای سیستم عامل اپل از اپلیکیشن Swipeable استفاده کنید.


راه دوم: برش به شکل دستی

برش تصویر به شکل دستی کمی پیچیده است. اما کنترل بیشتری روی عکس خود خواهید داشت.

برای تنظیم عکس پاناروما به شکل دستی لازم است از یک برنامه ویرایش عکس مثل لایت‌روم، فتوشاپ، اسنپ‌سید یا هر برنامه‌ی دیگری که امکان برش تصویر (کراپ) را داشته باشد استفاده کنید.

ابتدا تصویر پاناروما را در برنامه ویرایش عکس باز کنید. تصور کنید می‌خواهیم عکس پاناروما را تبدیل به 3 عکس برای آلبوم اینستاگرام کنیم. برای این کار لازم است آن را با نسبت 3x1 کراپ کنیم. نسبت برش تصویر را معمولا با گزینه Crop Ratio در برنامه ویرایش عکس پیدا می‌کنید. اگر می‌خواهید تعداد عکس‌ها بیشتر باشد باید نسبت تصویر را تغییر دهید. مثلا 4x1 در نهایت تصویر پانارومای شما را تبدیل به 4 عکس می‌کند.

توجه کنید که بعضی از برنامه‌های ویرایش تصویر امکان انتخاب مقیاس برش را ندارند که لازم است خودتان به شکل دستی آن را انجام دهید. 

برای مثال تصویر زیر یک برش با مقیاس 3x1 است.


در مرحله بعد لازم است تصویر کراپ شده را باز کنید و با مقیاس 1x1 که در قطع مربع است بخش‌های مختلف تصویر را به تعدادی که می‌خواهید کراپ کنید. 

حالا می‌توانید عکس‌های کراپ شده را به صورت آلبوم در اینستاگرام منتشر کنید تا آن‌ها را به شکل پاناروما ببینید.

  • تاریخ مطلب: 2017-10-04