با عرضه فرمور 1.3.3 برای دوربین اکشن Yi 4K امکان پخش زنده با این دوربین فراهم شد. در این مطلب، پخش ویدیوی لایو در فیسبوک و یوتیوب را با کمک دوربین اکشن Yi 4k بررسی می‌کنیم. با توجه به اینکه اینستاگرام هنوز از پروتکل RSTP پشتیبانی نمی‌کند امکان پخش زنده برای این سرویس با کمک دوربینی جز دوربین تلفن همراه وجود ندارد. در صورتی که اینستاگرام این قابلیت را به برنامه خود اضافه کند می‌توان از دوربین Yi 4K برای پخش زنده اینستاگرام هم استفاده کرد.

قبل از هرچیز نسخه فرمور دوربین خود را بررسی کنید. اگر پایین‌تر از نسخه 1.3.3 بود حتما لازم است آن را آپدیت کنید.

پخش زنده ویدیو در پروفایل فیسبوک با دوربین Yi 4K

پیش از انجام تنظیمات پخش زنده ویدیو، لازم است با حساب کاربری فیسبوک خود وارد برنامه Yi Action شوید. برای این کار از قسمت Profile گزینه Click to login  را انتخاب کنید. 


همچنین لازم است وارد تنظیمات فیسبوک خود شده و از قسمت Apps، برنامه Yi Action Camera را انتخاب کنید. از قسمت App visibility and post audience مخاطب لایو خود را انتخاب کنید تا ویدیو بدون مشکل پخش شود.1- برنامه Yi Action را روی تلفن همراه خود باز کنید و آیکون + را انتخاب کنید. از بین گزینه‌ها Create Live را انتخاب کنید.


2- وای‌فای را انتخاب کرده و برای اتصال به آن، پسوورد را وارد کنید. اگر می‌خواهید از اینترنت تلفن همراهتان استفاده کنید لازم است آن را هات‌اسپات کنید. در این مرحله می‌توانید کیفیت و تعداد فریم تصویر را بر اساس سرعت اینترنت خود تنظیم کنید. 


3- در این مرحله برای لایو خود یک عنوان انتخاب کرده و تصویر شاخصی برای آن در نظر بگیرید. این تنظیمات برای پخش زنده از طریق اپ دوربین است. حال لازم است پلتفورمی که می‌خواهید ویدیوی لایو را از آن طریق پخش کنید را انتخاب کنید. در اینجا Facebook را انتخاب کنید. سپس گزینه Generate QR code for camera را انتخاب کنید.


4-   برنامه یک کد QR می‌سازد. حال لازم است این کد را از طریق دوربین اسکن کنید.

5- برای اینکار از منوی دوربین گزینه‌ی Live را انتخاب کرده و کد QR را اسکن کنید.

6- پس از اتصال دوربین به برنامه، لایو شما روی فیسبوک و برنامه Yi Action پخش می‌شود.پخش زنده ویدیو در کانال یوتیوب با دوربین Yi 4K

برای پخش زنده ویدیو از طریق یوتیوب لازم است به کامپیوتر دسترسی داشته باشید تا آدرس لایو یوتیوب خود را به دست آورید. سپس آن را روی تلفن همراه ذخیره کنید تا بعد از آن بدون نیاز به کامپیوتر بتوانید ویدیوی لایو پخش کنید.

1- وارد حساب کاربری یوتیوب خود شوید و از بخش Creator Studio /– Live Streaming گزینه Stream Now را انتخاب کنید. در بخش Encoder Setup اطلاعات لازم برای پخش زنده تصویر را مشاهده می‌کنید. 

در این مرحله آدرس Server URL را کپی کنید و در انتهای آن کلید Stream name/key را قرار دهید:

rtmp://a.rtmp.youtube.com/live2/Stream namekey

از آنجایی که رمز پخش زنده برای هر کاربر متفاوت است در اینجا شما آن را  نمی‌بینید. اما لازم است هنگام تنظیم حتما Stream name/key را به شکل کامل در انتهای لینک Server و پس از قرار دادن / بنویسید.


2- برنامه Yi Action را روی تلفن همراه خود باز کنید و آیکون + را انتخاب کنید. از بین گزینه‌ها Create Live را انتخاب کنید.

3- وای‌فای خود را انتخاب کنید و برای اتصال به آن رمز ورود را وارد کنید. اگر می‌خواهید از اینترنت تلفن همراهتان استفاده کنید لازم است آن را هات‌اسپات کنید. در این مرحله می‌توانید کیفیت و تعداد فریم تصویر را بر اساس سرعت اینترنت خود تنظیم کنید. 

4- در این مرحله برای لایو خود یک عنوان انتخاب کرده و تصویر شاخصی برای آن در نظر بگیرید. این تنظیمات برای پخش زنده از طریق اپ دوربین است. حال لازم است پلتفورمی که می‌خواهید ویدیوی لایو خود را از آن طریق پخش کنید را انتخاب کنید. این بار گزینه Custom را انتخاب کنید و آدرسی که در مرحله اول آماده کردیم را در اینجا قرار دهید. سپس گزینه Generate QR code for camera را انتخاب کنید.


5-   برنامه یک کد QR می‌سازد. حال لازم است این کد را از طریق دوربین اسکن کنید.

6- برای اسکن QR از منوی دوربین گزینه‌ی Live را انتخاب کرده و کد QR را اسکن کنید.

7-   پس از اتصال دوربین به برنامه، لایو شما روی کانال یوتیوب و برنامه Yi Action پخش می‌شود.


منبع:elproducente

  • تاریخ مطلب: 2017-07-15