با آپدیت فریمور دوربین اکشن Yi از آخرین قابلیت‌های این دوربین بهره‌مند شوید.

فریمور Firmware چیست؟

فرمور یک میان‌افزار جهت ایجاد تغییرات در دوربین است. معمولا شرکت‌ها در فواصل زمانی مختلف برای اضافه کردن قابلیت‌های جدید به محصول خود و همچنین رفع نقایص احتمالی با منتشر کردن فریم‌ورها امکان به روز کردن محصول را فراهم می‌کنند.

کمپانی شیائومی از زمان عرضه‌ی دوربین‌های اکشن خود برای به روز کردن آن‌ها اقدام به انتشار Firmware جدید کرده است. ما در اولنز توصیه می‌کنیم حتما فرمور دوربین اکشن خود را به روز کنید تا از جدیدترین قابلیت‌های دوربینتان بهره ببرید.

چطور فریم‌ور دوربین اکشن Yi نسخه Basic را به روز کنیم؟

توجه: برای آپدیت فریمور لازم است دوربین حداقل 50 درصد شارژ داشته باشد. همچنین در هنگام آپدیت به هیچ عنوان فرایند را متوقف نکنید. در آوردن باتری یا خاموش کردن دوربین در حین آپدیت آسیب‌ جبران‌ناپذیری به دستگاه شما می‌زند.


راه اول: به شکل دستی

1- ابتدا از این آدرس آخرین نسخه از فریم‌ور دوربین خود را دانلود کنید. فریمورها بر اساس شماره سریال دستگاه‌های مختلف متفاوت هستند. لازم است ابتدای شماره سریال دوربین خود را ازمحفظه باتری مشاهده کنید و بر اساس آن نسخه‌ی مناسب دوربین را دانلود کنید.


2- کارت حافظه‌ی دوربین را به کامپیوتر متصل کنید و با کلیک راست کردن روی آن و انتخاب گزینه Format، مموری را در حالت FAT32 فرمت کنید. سپس فایل دانلود شده را در کارت حافظه کپی کنید. دقت کنید که نام فایل باید firmware.bin باشد. اگر فایل دانلودی نام دیگری دارد آن را به firmware با پسوند bin تغییر دهید. همچنین فایل فرمور را در هیچ پوشه‌ای قرار ندهید.


3- مموری کارت را در دوربین بگذارید و آن را روشن کنید. فریم‌ور دوربین به شکل خودکار شروع به آپدیت شدن می‌کند. ممکن است فرایند آپدیت شدن فریم‌ور چند دقیقه زمان ببرید و دوربین بوق ممتند بزند. منتظر بمانید تا این فرایند انجام شود و دوربین خود به خود خاموش شود. دقت کنید که به هیچ عنوان فرایند آپدیت شدن فریم‌ور را به شکل دستی قطع نکنید. این کار باعث می‌شود که دوربین آسیب جدی‌ ببیند. همچنین لازم است که دوربین شما حداقل 50 درصد شارژ داشته باشد. بعد از اتمام مراحل آپدیت و خاموش شدن خودکار دستگاه دوربین شما به روز شده است و می‌توانید آن را روشن کنید. پس از خاموش شدن دوربین می‌توانید مموری را دوباره به کامپیوتر متصل و فایل فریم‌ور را حذف کنید. 

راه دوم: به روز رسانی خودکار


زمانی که دوربین اکشن Yi را به تلفن همراه خود متصل می‌کنید اپ اختصاصی این دوربین فریم‌ور دوربین شما را بررسی می‌کند و اگر firmware جدیدی برای دوربین شما منتشر شده باشد می‌توانید به شکل مستقیم از طریق اپلیکیشن آن را دریافت و نصب کنید. 


  • تاریخ مطلب: 2017-07-15