کمپانی اپل در کنفرانس خبری WWDC17 رسما اسپیکر HomePod را معرفی کرد. اپل ادعا می‌کند این محصول تجربه‌ی گوش کردن به موسیقی در خانه را متحول می‌کند. همانطور که آیپاد گوش کردن به موسیقی در حال حرکت را متحول کرد.


اسپیکر هوشمند اپل از هفت بلندگو توئیتر برای پخش صدا بهره می‌برد. علاوه بر این یک ساب‌ووفر چهار اینچی رو به بالای این اسپیکر قرار دارد و مجهز به چیپ اپل A8 است. یکی از قابلیت‌های قابل توجه اسپیکر هوم‌پاد اپل تشخیص محیط است. این قابلیت باعث می‌شود که HomePod به شکل خودکار صدا را بر اساس محیطی که در آن قرار گرفته است تنظیم کند. راه‌اندازی این گجت بسیار راحت است. درست مثل راه‌اندازی AirPod کافی است یک آیفون کنار HomePod قرار گیرد تا مراحل اتصال انجام شود. دستگاه‌های اپل از آیفون 5S به بعد قابلیت اتصال به هوم پاد را دارند. همچنین می‌توان برای تقویت صدا از دو هوم‌پاد به شکل هم‌زمان استفاده کرد. هوم پاد سازگاری کامل با راه‌کار صوتی چند اتاقه‌ی AirPlay 2 دارد. این قابلیت کمک می‌کند تا بتوانید 2 اسپیکر را با هوم‌پادها یا اسپیکرهای دیگری که با AirPlay 2 سازگاری دارند استفاده کنید.


هوم‌پاد سازگاری کامل با Apple Music دارد و شما می‌تواند به شکل وایرلس به تمام موسیقی‌های خود در اپل میوزیک دسترسی داشته باشید. علاوه بر این‌‌ها هوم‌پاد مجهز به 6 میکروفن است که امکان دسترسی به دستیار صوتی اپل سیری را فراهم می‌کند. سیری حالا به قابلیت‌های بیشتری هم برای این دستگاه مجهز شده است.  مثلا می‌توانید اسم نوازنده‌ی درام یک آهنگ یا محبوب‌ترین آهنگ‌های روز را از او بپرسید. اپل می‌گوید میکروفن‌های هوم پاد به اندازه‌ای قوی است که دستورات شما را از فاصله‌ی دور و حتی با صدای بلند موسیقی تشخیص می‌دهد. زمانی که سیری فعال می‌شود طرح گرافیکی موجی آن بالای هوم پاد نمایان می‌شود که مشابه چراغ LED در دستگاه Amazon Echo است. اگرچه هوم پاد صفحه‌ی لمسی‌ای برای کنترل دستگاه هم دارد.

علاوه بر پشتیبانی از موسیقی، هوم‌پاد به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند به عنوان یک دستیار خانگی نیز عمل کند. در نتیجه شما می‌توانید با سیری صحبت کنید و از اخبار، وضع آب و هوا، ترافیک، ورزش، کارهای روزانه، تایمر و موارد دیگر مطلع شوید. دسترسی به سرویس‌های انحصاری اپل هم برای هوم پاد در نظر گرفته شده است. این امر باعث شده است که بتوانید از طریق این گجت پیغام‌های iMessages خود را ارسال کنید یا دستگاه‌های HomeKit را کنترل کنید. همچنین از هوم‌پاد می‌توان به عنوان یک هاب هوم‌کیت استفاده کرد و تجهیزات هوشمند خانه را از راه دور کنترل کرد.


اپل توجه ویژه‌ای به امنیت این دستگاه داشته است. در حالی که این گجت همواره آماده‌ی شنیدن فرمان Hey, Siri برای فعال شدن است اما مکالمات تا قبل از درخواست شما از سیری برای اپل ارسال نمی‌شود. علاوه بر این اطلاعات ارسالی بین هوم پاد و اپل به صورت ناشناس رمزگذاری می‌شوند.

بدنه‌ی اسپیکر یک استوانه‌ی کوچک سوراخ‌دار است و در دو رنگ سفید و خاکستری کهکشانی عرضه می‌شود. قرار است هوم پاد با قیمت 349 دلار از ماه دسامبر در آمریکا، انگلستان و استرالیا عرضه شود.

منبع: The Verge


  • تاریخ مطلب: 2017-06-07