اگر توانستید یک دستبند سلامتی شیائومی Mi Band 2 با قیمت مناسب بخرید در واقع کار سخت را انجام داده‌اید. حالا وقت آن است که بهترین استفاده را از دستبند خود کنید. ما یک لیست از ترفندهای کار با دستبند سلامتی شیائومی Mi Band 2 برای شما آماده کرده‌ایم تا بیشترین بهره را از دستبند خود ببرید.

ما این دستبند را با یک تلفن اندرویدی بررسی کردیم. به همین دلیل ممکن است برخی از قسمت‌ها برای کاربران آیفون متفاوت باشد.

بی‌حرکت ننشینید


شما می‌توانید دستبند سلامتی شیائومی Mi Band 2 را به گونه‌ای تنظیم کنید که اگر برای یک ساعت بدون تحرک نشستید، دستبند با ویبره زدن شما را وادار به حرکت کند. برای تنظیم این قابلیت می‌توانید از گزینه Idle Alert در بخش Play اپلیکیشن Mi Fit استفاده کنید. علاوه بر این می‌توانید برای این قابلیت زمان شروع و پایان تعیین کنید و اگر در جلسه‌ای هستید آن را روی حالت Do Not Disturb قرار دهید تا مزاحمتی برایتان ایجاد نکند. نباید فراموش کرد که نمی‌توان مدت زمان بی حرکت بودن را کمتر از 1 ساعت قرار داد.

با استفاده از قابلیت اشتراک گذاری، انگیزه بگیرید

شاید ‌نخواهید فعالیت‌های خود در طول روز را در فیسبوک، توئیتر یا لاین به اشتراک بگذارید اما مشاهده پروفایل فعالیت‌های روزانه‌تان با شکل و شمایلی دیگر ارزش بررسی را دارد.

برای دسترسی به این بخش کافی‌ست از بالا و سمت راست صفحه نمایش وضعیتتان، آیکون اشتراک گذاری را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه شما به صفحه‌ای وارد می‌شوید که میزان فعالیتتان در طول روز به شکل اجمالی نمایش داده می‌شود. همچنین مقایسه‌ای از وضعیت فعالیتتان نسبت به بقیه افرادی که از دستبند سلامتی شیائومی استفاده می‌کنند نمایش داده می‌شود. 


از سنسور ضربان قلب برای بررسی وضعیت خواب خود استفاده کنید

در این نسخه از دستبند سلامتی شیائومی مثل نسخه قبلی یک قابلیت مخفی با نام دستیار خواب Sleep Assistance وجود دارد که اگر Mi Band 2 را از بخش My Devices انتخاب کنید آن را در بخش Profile مشاهده می‌کنید. با فعالی کردن این قابلیت می بند 2 هر 10 دقیقه نبض شما را اندازه می‌گیرد تا بررسی کیفیت خواب را با دقت بیشتری انجام دهد. متاسفانه دسترسی به جزئیات اطلاعات اندازه‌گیری شده ممکن نیست و باید به نتیجه‌ای که دستبند سلامتی شیائومی اعلام می‌کند اطمینان کنیم.

باتری دستبند را از طریق نمایشگر آن کنترل کنید

همانطور که در بررسی‌ این محصول گفتیم، با یک بار شارژ دستبند سلامتی شیائومی می بند 2 می‌توانید تا 20 روزاز آن استفاده کنید. اگر می‌خواهید وضعیت باتری دستبند خود را از طریق صفحه نمایش آن بررسی کنید وارد بخش Profile در اپلیکیشن Mi Fit شوید و از بخش My Devices دستبند Mi Band 2 را انتخاب کنید.

حالا می‌توانید میزان باتری باقی مانده را به عنوان یکی از گزینه‌ها برای نمایش روی صفحه دستبند خود انتخاب کنید. اگر بخواهید باتری را از طریق اپلیکیشن بررسی کنید می‌توانید این اطلاعات را در همین قسمت مشاهده کنید و آخرین باری که دستبند را شارژ کردید را ببینید.


تنظیم پیغام‌ها، میزان فعالیت و گزینه مزاحم نشوید

هر سه این گزینه‌ها در بخش More در صفحه Play در برنامه Mi Fit قرار دارند. از این بخش می‌توانید برای پیغام‌هایی که دریافت می‌کنید نوتیفیکیشن تعریف کنید (جدا از نوتیفیکیشن برنامه‌هایی مثل واتس اپ)، همچنین یک نوتیفیکیشن برای زمانی که به میزان فعالیت هدف خود رسیدید مشخص کنید و گزینه مزاحم نشوید (Do Not Disturb) را برای تمام اعلان‌های دستبند فعال کنید.

از بین فعالیت‌ها، تنها می‌توانید برای تعداد قدم‌های خود میزان هدف مشخصی تعیین کنید. با این حال امکان مشخص کردن وزن هدف هم وجود دارد. هر دو این موارد از بخش Profile اپلیکیشن Mi Fit در دسترس است. همچنین میزان تغییرات وزن، نمودار مجزایی در کنار میزان خواب و فعالیت شما دارد.

منبع: Wareable

  • تاریخ مطلب: 2017-01-18