در این مطلب قدم به قدم مراحل  ویرایش یک عکس توسط برنامه‌های LensLight، Snapseed و VSCO را در آیفون دنبال می‌کنیم.

اپلیکیشن‌های ویرایش عکس و فیلترهای مختلف آن‌ها، کار ویرایش را برای بسیاری از ما آسان کرده است. دیگر لازم نیست فرایند انتقال عکس‌ها به کامپیوتر و ویرایش آن‌ها از آن طریق را طی کنیم. بلکه می‌توانیم فرایند آماده کردن یک عکس  از لحظه ثبت تا ویرایش و انتشار آن را از طریق تلفن‌های همراه انجام دهیم.
اگرچه فیلترهای آماده امکان ویرایش سریع عکس را به ما می‌دهند اما همیشه خروجی این فیلترها به آنچه می‌خواهیم نزدیک نیست. بیشتر اپلیکیشن‌های ویرایش عکس امکان ویرایش را به شکل دستی به کاربران خود می‌دهند. ویرایش عکس به شکل دستی قابلیت خوبی است که می‌تواند ما را به نتیجه مور نظرمان برساند. قطعا هیچ برنامه‌ای در تمام موارد نسبت به برنامه‌های دیگر ویرایش عکس برتری ندارد. به همین دلیل باید مناسب‌ترین برنامه را به نسبت نیاز خود انتخاب کنیم. بسیاری از اوقات یک برنامه به تنهایی نیاز ما را بر طرف نمی‌کند و برای رسیدن به نتیجه مطلوب لازم است که از چند برنامه مختلف استفاده کنیم.
در این مطلب که وبسایت Petapixel منتشر کرده است ما با فرایند ویرایش یک عکس از طریق 3 برنامه Snapseed، LensLight و VSCO در آیفون آشنا می‌شویم. این آموزش به ما نشان می‌دهد که چطور ترکیب چند اپلیکیشن می‌تواند در ویرایش بهتر عکس به ما کمک کند.
در ادامه این مطلب با اولنز همراه باشید.


Snapseed – Healing
من همیشه اجزایی از تصویر که باعث پرت شدن حواس می‌شوند را با استفاده از ابزار Healing در برنامه‌ Snapseed حذف می‌کنم. حتی حذف کوچک‌ترین عناصر نامرتبط در عکس می‌تواند تاثیر مشهودی در خروجی نهایی داشته باشد.


Snapseed — Tune Image
در مرحله بعد من از ابزار Tune Image برای روشن‌تر کردن تصویر استفاده می‌کنم. افزایش کنتراست و کم کردن Ambiance به روشن‌ شدن سایه‌ها و نقاط تیره کمک می‌کند.


Snapseed – Selective Adjust
 Selective Adjust ابزار مناسبی برای تیره و روشن کردن بخش‌های مشخصی از تصویراست.استفاده از Selective Adjust به من کمک می‌کند که توجه مخاطب را به بخش مشخصی از عکس جلب کنم. ممکن است استفاده از آن در ابتدا تاثیر محسوسی نداشته باشد اما ترکیب آن‌ها می‌تواند تاثیرگذار باشد.


LensLight
بعد از اپلیکیشن Snapseed، من عکسم را در برنامه LensLight باز می‌کنم. در اینجا من منبع نور موجود در تصویر را روشن‌تر می‌کنم تا درخشنده‌تر به نظر برسد.


VSCO
در آخر، از اپلیکیشن VSCO برای اصلاح رنگ و شارپ کردن تصویر استفاده می‌کنم. من سعی می‌کنم از یک فیلتر مشابه روی عکس‌هایم استفاده کنم تا استایل مشخصی در تمام عکس‌هایم داشته باشم.


من به شکل معمول از این 3 اپلیکیشن Snapseed، LensLight و VSCO برای ویرایش تصاویرم استفاده می‌کنم. با این حال هزاران اپلیکیشن ویرایش عکس دیگر هم وجود دارد که می‌توانید برای ویرایش عکس‌های خود از آن‌ها استفاده کنید.


منبع: Petapixel

  • تاریخ مطلب: 2016-09-03