شیائومی محصول جدید خود که یک کتری تصفیه آب است را معرفی کرد. این کتری از نور فرابنفش و فیلترهای مختلف برای تصفیه آب استفاده می‌کند.

در چند روز اخیر عرضه یک اتوی برقی از طرف شیائومی پیش‌بینی می‌شد. اما بر خلاف این پیش‌بینی، محصول جدید شیائومی یک کتری تصفیه آب است. محصول جدید شیائومی امروز و با عنوان Viomi super filter kettle L1 معرفی شد و با قیمت 249 یوآن که معادل 38 دلار است عرضه می‌شود. شیائومی این کتری تصفیه آب را با همکاری کمپانی Viomi تولید، و از طریق سیستم جذب سرمایه خود، آن را عرضه کرده است.


کاربرد اصلی این کتری، ضد عفونی کردن آب با استفاده از نور فرابنفش است. این کتری همراه با 7 لایه فیلتر با هدف ضد عفونی کردن آب عرضه می‌شود. اندازه کتری تصفیه آب شیائومی 26.5x14.5x26.2 سانتی‌متر است و 1.5 لیتر گنجایش آب دارد. فیلترهای این کتری تصفیه آب از مواد مختلف تولید آلمان و کره ساخته شده‌اند که کیفیت بالای آن‌ها باعث حفظ استاندارد بهداشت مواد غذایی می‌شود.


البته محصول جدید شیائومی را نباید با یک کتری برقی اشتباه گرفت. چرا که این کتری در واقع یک دستکاه تصفه کننده آب است که از فیلترهای مختلف و نور فرابفنش برای تصفیه آب استفاده می‌کند. همواره جوشاندن آب یکی از راه‌های اصلی از بین بردن برخی از باکتری‌های آب شناخته می‌شود اما جوشاندن تنها نمی‌تواند تمام باکتری‌ها را از بین ببرد و ناخالصی آب را کم کند. به همین دلیل کتری فیلتردار شیائومی تصفیه آب را از طریق فیلترهای مختلف و نور فرابنفش انجام می‌دهد. این کتری مجهز به تکنولوژی‌ای است که علاوه بر کاهش ناخالصی آب، بو و باکتری‌‌های موجود در آب را از بین می‌برد.


Viomi super filter kettle از لامپ فرابنفش کم مصرف استفاده می‌کند و مجهز به یک باتری لیتیومی با ظرفیت بالا است. باتری این کتری تصفیه آب را می‌توان از طریق پورت میکرو USB و با استفاده از شارژر موبایل یا شارژرهای فندکی شارژ کرد. با یک بار شارژ کامل این محصول می‌توان تا 40 بار از آن استفاده کرد.


فیلترهای این کتری تصفیه آب برای 6 هفته قابل استفاده است و سیستم تبادل یونی به کار رفته در آن، از رشد باکتری‌ها درون فیلتر جلوگیری می‌کند. همچنین ورودی آب این کتری به شکل محفظه‌ای 360 درجه طراحی شده است تا آب به شکل کامل از درون فیلتر عبور کند. این کتری تنها 3 دقیقه زمان برای تصفیه 1.5 لیتر آب نیاز دارد.

این کتری تصفیه آب روی سایت جذب سرمایه شیائومی قرار گرفته است و پیشبینی می‌شود که ارسال آن برای خریداران از 4 اکتبر آغاز شود.

منبع:Gizmochina

  • تاریخ مطلب: 2016-08-23