شیائومی محصول هوشمند جدیدش رامعرفی کرد. این محصول  یک ماشین لباسشویی کوچک و هوشمند است که می‌توان از طریق تلفن همراه آن را کنترل کرد.

اینترنت اشیاء(IoT) به سرعت در حال پیشرفت است و ما روزانه شاهد تولید محصولات جدیدی در این حوزه هستیم. اینترنت اشیاء کمک می‌کند که خانه‌ و وسایل خانگی ما با استفاده از شبکه و اینترنت، هوشمند شوند و کنترل آن‌ها از راه دور و با کمک تلفن های همراه امکان پذیر شود. شیائومی هم از این بازار رو به رشد عقب نمانده و سعی به معرفی محصولات کارآمدی در این حوزه کرده است. کمپانی شیائومی پیشتر با معرفی محصولات هوشمندی مثل پلوپز، ترازو و چراغ وارد این بازار شده بود. حال نوبت به یک محصول جدید رسیده است. محصول خانگی جدید شیائومی یک ماشین لباسشویی هوشمند است.


شیائومی ماشین لباسشویی هوشمند خود را با همکاری شرکت MiniJ که یک کمپانی ساخت ماشین لباسشویی و یخچال مینی است تولید و وارد بازار می‌کند. همانطور که از اسم این محصول مشخص است، ما با ماشین لباسشویی در ابعاد کوچک روبرو هستیم. این ماشین لباسشویی در ابعاد 50x63x41.5 سانتی متر تولید می‌شود و فقط 34 کیلوگرم وزن دارد که از ماشین لباسشویی‌های معمول در بازار بسیار سبک‌تر است. همچنین حداکثر قدرت این ماشین لباس‌شویی هوشمند 1200 وات و حجم آن 2.8 لیتر است.

اما مهم‌ترین قابلیت این ماشین لباسشویی، هوشمند بودن آن است. ماشین لباسشویی هوشمند شیائومی مثل محصولات هوشمند دیگر این کمپانی، به تلفن همراه شما متصل می‌شود تا شما بتوانید از راه دور ماشین لباسشویی خود را کنترل کنید. شما از طریق اپلیکیشن این ماشین لباسشویی می‌توانید از بین 14 حالت شست و شوی مختلف، گزینه مورد نظر خود را انتخاب کرده و فرایند شست و شو را دنبال کنید.


در کنار حالت‌های مختلف شست و شو، شیائومی شست و شو با آب داغ را هم برای ماشین لباسشویی خود در نظر گرفته است. در این حالت لباس‌ها با دمای آب 95 درجه سانتی گرادی شسته می‌شوند تا هیچ باکتری روی لباس باقی نماند. فروش این ماشین لباسشویی هوشمند قرار است از 27 آگوست در چین آغاز شود و قیمت آن 1499 یوآن، معادل 226 دلار خواهد بود.


منبع: Xiaomi- mi , Gizmochina
  • تاریخ مطلب: 2016-08-20