با Volo می‌توانید از سفرهای خود یک سفرنامه دیجیتال درست کنید و همراه با همسفران‌تان آن را تکمیل کنید. اپلیکیشن ولو این امکان را به شما می‌دهد تا علاوه بر نوشتن متن، عکس و مسیر سفر خود را هم در سفرنامه‌تان آپلود کرده و آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

مدت‌هاست که سفرنامه نویسی از رونق افتاده است. مخصوصا با وجود شبکه‌های اجتماعی و سرویس‌های میکرو بلاگینگ که امکان به اشتراک گذاشتن لحظات زندگی را به شکل‌های مختلف فراهم می‌کنند. اما شبکه‌های اجتماعی مختلف قابلیت مشخصی برای ثبت سفر به شکل یک پارچه ندارند. 

این همان هدف اپلیکیشن Volo است. این برنامه با امکانات مختلفی که در اختیار شما قرار می‌دهد به شما کمک می‌کند تا سفر خود را به شکل دیجیتالی و با استفاده از محتوای مختلف مثل عکس و نوشته ثبت کنید. ولو به هر دو شکل آفلاین و آنلاین کار می‌کند و شما می‌توانید آن را به عنوان یک دفترچه شخصی یا رسانه‌ای برای به اشتراک گذاری تجربه سفر خود استفاده کنید.

پس  از نصب برنامه و ساخت حساب کاربری، یک آدرس وبلاگ برای خود انتخاب می‌کنید که در صورتی که بخواهید سفر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید می‌توانید از آن لینک استفاده کنید.


در ولو داستان سفر شما با انتخاب تاریخ شروع سفر و یک عکس به عنوان کاور سفرنامه آغاز می‌شود. ولو امکان نوشتن متن، مشخص کردن مسیر، نوشتن نقل قول، آپلود عکس و مکان را برای هر روز فراهم می‌کند. در بخش نوشته می‌توانید علاوه بر اضافه کردن ساعت، از آیکون‌ها پیش‌فرض خود اپلیکیشن در کنار نوشته استفاده کنید. مثلا اگر می‌خواهید از تجربه‌ی خرید در سفر بنویسید می‌توانید در کنار آن از تصویر ساک‌های خرید استفاده کنید.

شما برای مشخص کردن مسیری که در طول روز پیموده‌اید هم گزینه‌های مختلفی در اختیار دارید. کافی است که ابتدا مبدا و مقصدی که در طول روز رفته‌اید را مشخص کنید و سپس از بین آیکون‌های مختلف، وسیله‌ی سفر خود را انتخاب کنید.

در کنار این‌‌ها برای هر روز می‌توانید یک آلبوم با حداکثر تعداد 10 عکس آپلود کنید، مکان دقیقی که در آن قرار دارید را با استفاده از GPS مشخص کنید و یا نقل قولی به عنوان نکته‌ی مهم روز بنویسید.

یکی از قابلیت‌های جذاب این برنامه امکان نوشتن سفرنامه به صورت گروهی است. Volo به خوبی به این نکته توجه کرده است که در یک سفر گروهی، تجربه افراد از سفرشان با یکدیگر متفاوت است. به همین دلیل این قابلیت را به شما می‌دهد که دوستانتان را به سفرنامه اضافه کنید تا سفرنامه‌ی دیجیتالی شما از زاویه دید چند نفر روایت شود یا حتی هر کس بخشی را بر عهده بگیرد و لازم نباشد تمام بخش‌ها را یک نفر بنویسد.

ولو به شما یک آدرس وبلاگ اختصاص می‌دهد که از طریق آن می‌توانید داستان خود را با بقیه به اشتراک بگذارید. کافی‌ست که آدرس وبلاگ یا سفر خود را برای دوستانتان بفرستید تا آن‌ها بتوانند به سفرنامه شما دسترسی پیدا کنید.

 


  • تاریخ مطلب: 2016-08-14