Artisto با کارکردی مشابه Prisma سراغ اعمال فیلترهای نقاشی و طراحی روی ویدیو رفته است. این همان قابلیتی است که Prisma هنوز به آن مجهز نشده است.

حتما با برنامه عکاسی پریسما آشنا هستید. این اپلیکیشن تصاویر شما را با استفاده از فیلترهای مختلف تبدیل به نقاشی می‌کند و نتیجه نهایی به اندازه‌ای جذاب است که باعث محبوبیت سریع این اپلیکیشن در مدت زمان کوتاهی شده است. از زمان عرضه اپلیکیشن پریسما برای اندروید و iOS، اپلیکیشن‌های دیگری هم ساخته شده‌اند که کاری مشابه برنامه Prisma را انجام می‌دهند. با این‌ حال فیلتر‌های برنامه پریسما در حال حاضر فقط روی عکس‌ها اعمال می‌شوند. کمپانی سازنده این برنامه قرار است به زودی پشتیبانی از ویدیو را هم به این برنامه اضافه کند. اما زودتر از این که پریسما این قابلیت را به برنامه خود اضافه کند اپلیکیشن دیگری با کارکردی مشابه عرضه شد.

برنامه Artisto تمرکز خود را روی ویدیو گذاشته است. این اپلیکیشن فیلترهای مختلف نقاشی و طراحی را روی ویدیوی شما اعمال می‌کند. شیوه کار Artisto مثل پریسما است و شما می‌توانید ویدیوی کوتاهی را با دوربین تلفنتان ضبط کنید یا ویدیویی از گالری‌تان انتخاب کرده و فیلتر مورد نظرتان را اعمال کنید. این اپلیکیشن فیلترهای مختلف و جذابی دارد که برخی از آن‌ها مشابه فیلترهای پریسما و برخی دیگر مخصوص خود Artisto هستند.

تنها مشکل برنامه Artisto مثل برنامه پریسما پردازش تصاویر روی سرور اپلیکیشن است. در نتیجه برای اعمال فیلترها روی ویدیو نیاز به اینترنت دارید. این مساله باعث می‌شود که پردازش فیلم‌ها برای کاربرانی که به اینترنت پر سرعت دسترسی ندارند با کندی انجام شود.

ما در تست‌های خود در اولنز برای یک ویدیوی 9 ثانیه‌ای با کیفیت بالا  بین 2 تا 3 دقیقه منتظر پردازش تصویر ماندیم. با این حال اگر سرعت اینترنت بالاتری داشته باشید یا کیفیت فیلم‌تان پایین‌تر باشد، این زمان کمتر می‌شود.

 


  • تاریخ مطلب: 2016-08-09